Кропивницька обласна філармонія – це унікальне місце, де відпочиває душа, тіло. Існує кілька версії її започаткування. Про те, як створювали заклад, та інші цікаві факти читайте далі в статті на kropyvnytskyi.in.ua.
Історія заснування

В одній версії розповідається, що філармонію створили у 1939 році, в інші – 1944 року. У місті існує навіть легенда про те, що колись фундамент філармонії був закладений на місці стайні. Розповідають, і про те, що насадження в Ковалівському парку було раніше вигулом і місцем тренування коней. Але на час спорудження будівлі концертного залу філармонії парк культури вже існував. Тобто була закладена не тільки паркова територія, а й працювала сцена літнього театру. Це був головний майданчик для концертів обласної філармонії на літній період.
Весною у 1949 році тут проводили великі літературні вечори, які були присвячені 150-річчю від дня народження Пушкіна. Тоді активну участь в заході приймали відомі українські письменники, зокрема: П. Тичина, М. Рильський та Державний симфонічний оркестр України, яким керував Натан Рахлін.
Варто зазначити, що літній майданчик використовувався для гастролей циркових труп, для виступів хорових колективів, для показу художніх фільмів. Тріумфальними концертами відзначився приїзд до міста на запрошення філармонії Державного українського хору під керівництвом Григорія Верьовки у 1954 році.
Початок великого розвитку і будівництва

Варто зазначити, що будувати концертну залу філармонії почали восени 1954 року. Саме тоді активно вели перебудову та реконструкцію різних місць в Кіровограді, формували центральні вулиці. Був розроблений проєкт будівлі філармонії, ним займається інженер Лідія Крейтор.
У листопаді закінчили викладати стіни, майже весь наступний рік тривали важливі роботи. Втіленням проєкту займалася бригада Володимира Анурова. Вони оздоблювали стелі, карнизи, колони. Вже в січні 1956 року офіційно відкрили концертну залу філармонії.
Через рік після відкриття зали, на базі філармонії відкрили театр кінохроніки. Розклад був таким: о другій годині дня показували кінохроніку, а о шостій вечора – художні фільми.
З 1957 року на базі філармонії почав працювати лекторій для дорослих і дітей. В перших трьох програмах концертів- лекцій розповідали про те, яку роль несе музика для суспільства, та чому варто опановувати гру на різних музичних інструментах. Крім того, людям розповідали про види музичних творів, різноманітні жанри композиторської творчості.
До участі в концертах були долучені найкращі артисти театрів, філармонії, викладачі музичних шкіл, музиканти міста. З 1998 року філармонія щорічно проводить фестиваль камерної музики, в ньому беруть активну участь відомі симфонічні, інструментальні колективи з України.
Директором філармонії є заслужений працівник культури України Микола Кравченко.
В сучасній філармонії проводять знамениті заходи, висвітлюють важливі події міста. Крім того, тут проводяться концерти колективів. Пишуть сценарії до різних заходів, музику, фонограми.
Народження дитячої філармонії
Ця знакова подія відбулася у 1991 році. Тоді цей проєкт започаткував Микола Кравченко. У світлі перемін, керівництво закладу дивилося в майбутнє і зрозуміло, що потрібно виховати нового слухача.
Великий крок в відкритті дитячої філармонії зробив Микола Савченко, який підписав наказ про те, що потрібно залучати дітей і підлітків до світу мистецтва. Директором дитячої філармонії стала Віра Тулянцева. Презентація відбулася весною 1991 року. Тоді вперше на сцену вийшов дитячий колектив «Пролісок». Директор з великим ентузіазмом взялася за свою справу. Велика увага була приділена двом напрямкам – концертно-просвітницькому і масовій роботі.
Сучасна філармонія продовжує і далі працювати, даруючи кропивничанам і їх дітям яскраві емоції і гарний настрій.