Як кропивничанам створити успішний стартап? Що потрібно враховувати?

Практично всі експерти стверджують, що найголовніша проблема стартапів – це нестача грошей на початкових етапах. Крім того, відбувається висока конкуренція, проблеми з пошуком інвестора. Все це часто збиває з колії початківців. Про те, як створити стартап і отримати від нього високий прибуток розповіла директор Кіровоградського обласного Фонду Ольга Ковальова-Апокілі. Більше на kropyvnytskyi.in.ua.

Що таке стартап?

Це слово походить від англійського поняття start up. В перекладі означає запускати нову ідею, яка знаходиться в процесі створення компанією. Мається на увазі, що у такої компанії є певна бізнес-ідея, яку потрібно просунути й розвити, але її засновники поки зайняті дослідженнями ринку і пошуком грошей для її започаткування.

Стартапом можна вважати будь-яку кампанію, незалежно від сфери діяльності. Втім є певні кола, де стартапами називають тільки починання у сфері високих технології, інтернет-бізнесі.

Чому варто знайти ідею і зробити з неї успішний продукт?

Найперше, що потрібно зробити – це визначитися зі сферою в якій людина буде працювати.

Ольга говорить, що дуже часто початківці зіштовхуються з проблемою ідеї. Або ідею створюють, але на жаль не аналізують її. В майбутньому відбувається відсутність потреби у продукті чи послузі. 

Варто розуміти, що основна мета стартапу – це розв’язати проблеми людини. Найбільшого успіху досягають ті люди, які відповідають потребам споживачів, і можуть легко адаптуватися під зміну потреб. Тому ще на початку заснування потрібно гарно вивчити всі ідеї, якщо людина вже обрала, варто проаналізувати попит продукції чи послуги на ринку.

Багато часу потрібно на ретельне дослідження конкурентів, ЦА, спілкування з ними. Можна створити креативний, унікальний проєкт, але варто пам’ятати, що він принесе успіх у випадку, якщо зацікавить людей. 

Ольга зазначає, що деяка категорія людей робить велику помилку, гадає, що самостійно зможе втілити свою ідею в життя. Насправді це не так. Допомога фахівців знадобиться на різних етапах розробки й впровадження. Щоб досягнути цілі у створенні та розвитку, варто підібрати тих людей в команду, які гарно розуміють ваше бачення і  зможуть допомогти.

Без плану можна обійтись, чи необхідність?

В кожному проєкті повинен бути чіткий план. Команда має розуміти, до чого вона рухається, і що отримає в майбутньому. Розроблення плану займає багато часу, і потрібно прикласти до цього великих зусиль. Варто детально виписати всі заходи активності. Вони допоможуть максимально зосередитися на виконанні всіх завдань, мінімізують втрати часу.

На думку Ольги велику роль відіграє налаштування себе на успіх. Команда повинна з початку створення проєкту мислити позитивно і бути впевненою в собі. Потрібно налаштувати себе на те, що обставини мінливі, вони можуть займати як позитивний, так і негативний бік. Варто спілкуватися з різними людьми, які вже мають досвід, вони зможуть надати початківцям корисні консультації та направити в потрібному напрямку. 

Крім того, в плані повинні бути рамки. Варто визначити його дату запуску і розмір бюджету, який команда готова витратити на певній стадії. В обмежених умовах буде простіше впоратися з сумнівами та зосередити увагу на головному.

Захист і конкуренція – роль в створенні проєкту

Варто захистити себе, для цього потрібно оформити документи. Починайте це робити на початкових стадіях створення. Такий підхід дозволить вам запобігти негативні наслідки.

Не бійтеся конкуренції. Якщо створювати рішення, якого ніколи раніше не було на ринку, то взагалі немає чого хвилюватися, бо рівних вам не буде. Звісно інші команди можуть повторювати ваше рішення, копіювати його, це гарний показник, який означає, що ви на правильному шляху. 

Comments

.,.,.,.