Композитор, музикант і просто гарна людина – Максим Величко

В Кропивницькому проживає велика кількість людей, які «живуть» музикою. Один з таких Максим Величко. З дитинства хлопець опанував гру на фортепіано в музичній школі. Потім в юнацькі роки його захопленням стала гітара. Тоді у його житті почали з’являтися рок-гурти, неабиякі спроби написання власної музики.

Величко зміг створити один зі своїх унікальних, перших проєктів, який триває вже понад 10 років і має відданих шанувальників серед кропивницьких і українських меломанів. Про те, як чоловік досягнув успіху, читайте далі в статті на kropyvnytskyi.in.ua.

Великі успіхи в музиці

Триб’ют в гурті Floyd UA став першим серйозним виступом Максима. Тоді він разом з хлопцями грав на гітарі. Вони виконали унікальну програму найкращих хітів цієї групи, почали давати концерти.

Karfagen і Sunchild був створений Антоном Калугіним, в якому Величко став головним гітаристом. Щороку вони випускають нові альбоми, де гітарні партії виконує саме Максим. Робота проходить в студії.

Tea In Sahara став успішним дуетом Максима і Єлизавети Малюкової. Yelka став наймолодшим проєктом, який створив композитор Величко. Команда виконує народні пісні оброблені в сучасній інтерпретації, тут поєднується електро, фолк, рок.

В одному своєму інтерв’ю Максим розповів, що у нього всі проєкти створені ним улюблені. Крім того, він має багато улюблених композицій, бо всі вони як діти. В кожну створену пісню була вкладена душа, емоції.

Найближчою до серця музика є в проєкті Inside The Sound. Вона з ним вже понад 10 років. Всі композиції, які чоловік пише для інших проєктів є дуже легкими для сприйняття, бо в них народне коріння. Для всіх людей – це нове звучання. Тут застосовуються нові інструменти, техніки, подібних їм практично немає в Україні.

Думки Максима Величко

Під час інтерв’ю Максиму було поставлене питання журналістами, чи є Кропивницький дружнім містом до музикантів. На це питання музикант дав досить цікаву відповідь. Чоловік зазначив, що для того щоб грати, розвиватися як музикант, немає ніякого значення, де живе людина. Вміння працювати над собою – це не проблема міста, а самої людини. Коли вона хоче отримати чогось більшого, потрібно якомога більше докладати зусиль.

Весь час займатися виключно авторською музикою складно, потрібен час. Величко працює за можливості, але повністю віддаючи себе роботі. Для музиканта головне, щоб праця приносила задоволення. При цьому дозволяла розвиватися і виражатися.

Правильний підхід до роботи

Величко вважає, що кожна творча людина повинна заробляти достатньо на життя. Як у нашому місті, так і в інших є досить несправедлива тенденція – пропонувати починаючим музикантам виступати за дарма. Коли влада робить таку пропозицію, то ніхто не думає про те, що для багатьох виконавців музика, спів – це робота, час, зусилля, тому оплата повинна бути відповідною.

Максим не підтримує такої позиції. Бо вважає, що праця будь-якого фахівця повинна оплачуватися. Люди на жаль не розуміють, що не просто вчитися грати на інструментах, підтримувати це вміння все життя.

Найбільше часу Максим віддає своєму проєкту рок-опері. Ідея написати українську рок-оперу з’явилася в далекому 2009 році. Микола Арсенюк організатор рок-фестивалю «Тарас Бульба» придумав створити цей проєкт. Щоб втілити ідею в життя потрібно було мати великі гроші і однодумців.

Таким чином у 2019 році з’явилися гроші завдяки сприянню Українського культурного фонду. Величко написав трек до гімну фестивалю «Тарас Бульба», і справився з цим дуже гарно, тому продюсер запропонував йому співпрацювати в новому проєкті. Максим і далі продовжує активно працювати. Він легко вийшов на Всеукраїнську сцену і написав сотні гарних пісень. 

Comments

.,.,.,.