«Сповідь» Олександра Жовни

Олександр Жовна все своє життя займається написанням цікавих творів, складає сценарії, створює цікаві фільми. Чоловік зробив великий вклад в кіно індустрію, і цим завдячує своєму таланту і любові до тієї справи, якою займається. Більше на kropyvnytskyi.in.ua.

Біографія Жовни

Народився Олександр в лютому 1960 року в місті Новомиргород Кіровоградської області. Закінчивши місцеву школу хлопець вступив до Київського педагогічного інституту ім. Михайла Драгоманова.

Під час навчання в університеті чоловік займається написанням книжок. З під його пера вийшли такі: «Вдова», «Експеримент» та багато інших. Деякі критики порівнюють манеру написання Жовни з Чеховим. Його твори мають глибоку психологію, прості і в той час щемливі, зрозумілі як дітям, так і дорослим.

Початок режисерської кар’єри відбувся у 2008 році. Тоді він дебютував як режисер, екранізував власну драму «Маленьке життя». Стрічка взяла активну участь у кінофестивалях. Восени цього ж року відбулася її благодійна презентація в Будинку кіно Києва.

Варто зазначити, що ця стрічка перемогла на конкурсі Міністерства культури і туризму України. Міністерство мало профінансувати екранізацію, але цього не сталося, і на допомогу прийшла група компаній «Фокстрот».

Залишаючись помітним в сучасній українській культурі, чоловік понад 20 років віддав своє життя Новомиргородському інтернату для розумово відсталих дітей, де працює вчителем. При цьому йому багато разів пропонували переїжджати до Києва, але він свідомо відмовляється.

Чоловік став заслуженим діячем України, лауреат літературних премій. Його твори були видані в Токіо, Нью-Йорку. Ім’я чоловіка занесене до Української енциклопедії визначних особистостей ХХ століття.

Великий успіх, дебют

Вже кілька разів він став автором сценаріїв до фільмів, які були зняті за його творами. У фільмі «Маленьке життя» він був режисером-постановником і актором. У 2019 році на екрани вийшов фільм «Історія Лізи», який купила всесвітньо відома компанія НВО.

Серед його відомих творів, фільмів, повнометражний художній фільм «Сашенька» став 4. На зйомки психологічної драми, понад 10 мільйонів гривень. Проєкт був складений для вікової категорії 18+, який втілили за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Про що фільм?

На дворі 70-ті роки, час правління Радянського Союзу. Головним героєм стрічки є хлопець, якому нещодавно виповнилося 20 років. Він сирота, в нього є певна група інвалідності на все життя прикутий до візка. Сталася дуже прикра подія, його батьків вбили. Правоохоронці почали вести розслідування.

В ході слідства починають спливати таємничі історії життя родини хлопця. За словами режисера Жовни, головні ролі виконали маловідомі актори України.

Як знімали фільм?

Жовна повідомив, що в зйомках «Сашенька» було залучено три області і тривало це протягом 2 місяців. Зйомки закінчилися в листопаді 2021 року. Частина фільму була знята взимку, а інша влітку. Довгий час шукали спеціальні локації, а саме дерев’яний будинок, який будував відомий архітектор Станіслав Городецький, автор відомого будинку в Києві з химерами. Крім того, велику роль в зйомках зіграла черкаська в’язниця, кропивницький пологовий будинок.

Олександр розповів в одному зі своїх інтерв’ю, що бюджет 10 мільйонів гривень досить великий. Крім того, він зазначив, що всі ці гроші, які були надані на зйомку, до копійки були витрачені на кіно.

Автор з самого початку зйомок не хотів презентувати фільм в Кіровоградській області. Основними причинами є жорстке вікове обмеження, тривалість. Фільм є особливим, був створений не для широкого загалу глядачів.

Comments

.,.,.,.