Кропивницький ляльковий театр – місце любові, добра 

Кропивницький ляльковий театр – це напевно одне з найулюбленіших місць дітей. Це заклад має велику і цікаву історію створення. Він дарує радість і приємні емоції маленьким кропивничанам досить давно. Про те, як відкривали театр, що в ньому цікавого, читайте далі в статті на kropyvnytskyi.in.ua.

Історія започаткування 

Все почалося з довоєнних років. Саме 1939 року офіційно створили Кіровоградську область. Тоді перед містянами постало постало безліч завдань, особливо важливим було започаткувати культурний розвиток. Велику увагу приділяли дітям, важливо було організувати дитяче дозвілля. Тоді комітет у справах мистецтва обрав найкращих учасників гуртків художньої самодіяльності. Цих учасників направили в столицю України для відвідування курсів, які там проводили професійні майстри актори-ляльководи. 

Вже влітку цього ж року місцева газета у себе на сторінках опублікувала звіт колективу. В ньому йшлося про те, що днями вони закінчують курси і повертаються до рідного міста. За час навчання підготовлені кращими ляльководами актори, змогли створити цікаву виставу. Молодими, завзятими, веселими і головне талановитими – саме такими були перші учасники акторської групи новоствореного театру ляльок в місті. 

Восени 1939 року майбутній театр вирішили відкрити в будівлі колишнього клубу технікуму сільськогосподарської організації. У 1941 році був виданий документ, в якому вказано, що театр ляльок затвердили, як пересувний. Його першим директором став Волченко, а режисером – Щербаков. 

Тоді у репертуарі молодого театру було вже кілька вистав. Команда працювала професійно і злагоджено, бо давали по кілька вистав на день, вони їздили до дітей в найвіддаленіші куточки області. 

Театр в роки німецько-радянської війни 

Звістка про те, що розпочалася війна внесла великі проблеми в роботу закладу. Директор і режисер пішли на фронт, а керування взяв на себе Заболотний. З 1941 року був виданий наказ, в якому забороняли вести діяльність будь-яким театрам області. 

Пройшов рік, і кіровоградські лялькарі вирішили знову виступати. Не дивлячись на небезпеку вони продовжували дарувати радість дітям. За час керівництва закладом Заболотного, було створено 4 нові вистави. Коли українські землі були звільнені від фашистів, колектив почав ще активніше працювати. 

Подальший розвиток і сьогодення театру

 

З 1949 по 1970 рік театр ляльок працював при обласній філармонії «Дитяча бригада». У 1970 році офіційно було зареєстровано його нову назву. Головним керівником став Григорій Шаліта. За рік колектив зміг створити багато робіт серед яких найпопулярнішими були: «Пурпурова квітка», «Заєць» та багато інших. Вже у 1972 році колектив закладу вперше бере участь у республіканському фестивалі театрів для дітей у Вінниці. Тоді вони демонстрували на розсуд глядачів цікаву виставу «По щучому велінню». Після цього вони почали активно мандрувати різними куточками України. 

З 1972 по 1976 рік свій унікальний і великий талант в вистави вкладали професійні режисери і актори театру. Вже восени 1976 року Кіровоградський обласний театр ляльок відкрився офіційно в центрі міста. 

Маленькі глядачі отримали гарну можливість спостерігати за цікавими виставами. Сюди приїжджали діти не тільки з України, але й Латвії, Молдови та інших. За всі роки започаткування, колектив закладу зміг створити близько 150 цікавих, якісних постановок, за основу їх брали твори всесвітніх авторів.

За вагомий внесок у розвиток популяризації української культури і мистецтва, колектив театру нагородили Почесною грамотою. Кожного року заклад розвивається і розширюється, отримує нагороди і перемоги за свої внески. Сучасний ляльковий театр продовжує свою діяльність. Приємний, творчий колектив наповнених сил і любові до дітей дарує маленьким глядачам та шанувальникам мистецтва театру багато яскравих вистав.

Comments

.,.,.,.