Олена і Юрій Козачинські успішне подружжя, яке змогло за 18 років подружнього життя створити велику сім’ю, допомагати одне одному і започаткувати великий, прибутковий стартап. Як це було, читайте далі в статті на kropyvnytskyi.in.ua.
Власна справа: з чого все починалося?
До того моменту, коли пара започаткувала свій власний стартап, у жінки і чоловіка був великий досвід роботи в різних структурах. Олена починала свою кар’єру з косметичної компанії, що дало їй гарний досвід навчитися плануванню, продажу, досягати поставленої мети.
Юрій працював вчителем математики в школі, служив за контрактом у спецназі. В якийсь момент пара зрозуміла, що хочуть мати власний бізнес.
Для Юрія велику роль зіграла робота менеджером у «Center Media». Це був перший крок до власного бізнесу. Компанія протрималася в нашому місці кілька місяців, після чого закрилася, бо стало зрозуміло, що реклама не приносить ніякого прибутку. Колишній директор «Center Media» запропонував Юрію самому зайнятися бізнесом в Кропивницькому.
Пара вирішила ризикнути, відкрили ФОП та перезаключили договір з Києвом уже на себе.
Стартап автоквести у Кропивницькому
Автоквести розпочали як власний, соціальний проєкт задля збору коштів для армії. Був кінець 2014 року, хвиля доброчинності від людей пішла на спад. Пара вирішила спробувати цей механізм, щоб людям було цікаво, і при цьому зробити добру справу.
Вони найняли на роботу квест-гуру Андрія Теряєва, який записував квести і вчив початківців цій справі. Пару зацікавив цей напрямок і вони вирішили створити квест-кімнати не тільки в рідному місті, а ще й у Києві, Харкові і інших великих містах України.
Перед тим, як створювати квест-кімнати пара відвідала школу підприємництва в Києві. Під час навчання зробили для себе певні висновки, отримали знання.
Започатковувати було дуже страшно, але вони наважилися і вирішили ризикнути. Пройшов певний час і пара зрозуміла, що це прибутковий бізнес.
Олена розповіла, що з початку відкриття не було надій на швидку окупність від огляду на нестабільність українського ринку. І насправді їм пощастило, бо вони були не першими. Ще проблема була в тому, що не всі містяни розуміли, що таке квест-кімната.
Унікальність кімнати «Синдром Дракона»

Її унікальність полягає в тому, що кімната була заснована на реальних подіях, які відбувалися в нашому місті у 1993 році. Вони пов’язані з електриком Олександром Ільїним, який все життя колекціонував дуже дорогі речі і нікому про це не розповідав. Ця кімната має два поверхи,в ній, щоб дістатися горища, потрібно залізти через балкон.
Поради від Козачинських тим, хто має стартап, але не знає, як його започаткувати
Юрій говорить, що ніхто не може навчити людину конкретній методиці. Читання книжок, відвідування шкіл – це корисно. Людина, яка збирається відкрити власну справу повинна налаштувати себе на те, що не буває все добре, в нелегкому шляху будуть злети і падіння, тому варто себе налаштувати на позитивну хвилю і не очікувати занадто багато з початку розвитку свого проєкту.
Олена говорить про те, що для в відкритті власної справи велику роль грає активна життєва позиція. Людина повинна себе налаштувати на те, що в неї все вийде, вона може отримати гарний результат від своєї роботи. Крім того, жінка зазначила, що початківцю варто бути готовим до того, що багато часу потрібно буде приділяти ідеям, доведеться налагодити зв’язок з компаніями, які будуть співпрацювати.
Також варто заздалегіть подумати над пошуком інвестора, який зможе реалізувати ваш задум. Кожен стартап індивідуальний, тому потрібно орієнтуватися на те, що людина бажає отримати.