Кропивницька стартап школа: чому навчають, як проходять навчання?

В останні роки таке явище в бізнесі, як стартап, стало популярним, модним. Про нього говорять на телебаченні, про нього пишуть книжки. В інтернеті є багато різних тематичних ресурсів. Відкривається багато шкіл, які готують гарних стартаперів. Про те, що таке стартап і які школи є в Кропивницькому, читайте далі в статті. Більше на kropyvnytskyi.in.ua.

Що таке стартап?

Це слово походить від англійського поняття start up – «запускати» і означає створену або що ще не знаходиться в процесі створення ідею. Мається на увазі, що у людини, чи компанії є бізнес-ідея, яку потрібно розвивати або просувати, щоб нею зацікавився інвестор і згодився фінансувати.

Поняття «стартап» почали застосовувати ще у 30-х роках минулого століття в Америці. Саме тоді два студенти заснували невелике підприємство і назвали його стартапом. Виявилося, що у компанії велике майбутнє. Тепер вона відома під ім’ям Hewlett-Packard, або HP.

Стартап школою називають унікальний простір, в якому за допомогою команди експертів, менторів, практиків, підприємців можна набути корисних теоретичних знань, та отримати практичні навички у галузі розробки інноваційних стартапів.

Чого навчають в стартап школах?

Таким чином,  відвідуючи стартап школу людина вчиться перевіряти свої ідеї на життєздатність в умовах ринку, створювати цікаві бізнес-моделі, бізнес-кейси, тестувати їх, і головне – це правильно презентувати вже готовий продукт майбутнім інвесторам, які будуть вкладати кошти в цю справу.

Коли людина бажає розвинути власний проєкт, то вона повинна генерувати креативні ідеї, відстоювати власні інтереси бізнесу перед інвесторами, правильно підібрати для себе цільову аудиторію, засоби комунікацій з клієнтами.

Варто також навчитися використовувати ефективні форми залучення капіталу, розробляти бізнес-моделі, які будуть приносити користь. Дуже часто в школах проводять спеціальні конкурси стартапів, де обирають найкращий і рекомендують його інвесторам.

Школа стартапів у Кропивницькому

WAKE UP бізнес-школа була створена у 2017 році. Вона стала першою в нашому місті. Її заснували Жанна Січкар і Вікторія Талашевич. У нашому місті цей заклад займається питаннями неформальної освіти для дорослих людей, тут навчають новачків бізнесу і створенню ефективних стартапів.

Організатори і викладачі цієї школи постійно займаються тренерством наставництвом, як у Кропивницькому, так і у всій Україні. Творча група, яка складає викладачів школи 5 років працює у сфері організації неформальної освіти і навчання для дорослих.

У 2017 році відразу після відкриття школа провела у місті кілька тренінгів, на які прийшла велика кількість людей. Відтоді почався активний розвиток школи.

Види стартапів пояснення від Жанни Січкар

Жанна має великий досвід в цій сфері, вона завдяки своїм знанням змогла започаткувати школу WAKE UP. Жінка пояснила, які в цілому є види стартапів.

«Успішні копії». Сюди можна віднести вітчизняні проєкти, які певною мірою є клонами зарубіжних. У першу чергу сюди відносять соціальні мережі. Такі копії є перспективними.

«Агресивні прибульці» – сюди відносяться стартапи, які орієнтовані на захоплення певного сегмента ринку і вигнання з нього конкурентів. Коли впроваджується продукт на ринок, то його реалізують завдяки винятковій ціновій перевазі.

«Темні коні», так називають проєкти, перспективи яких не якісні зважаючи на їх новаторство. З одного боку творці цих стартапів йдуть на великий ризик, а з іншого боку – у разі успіху їх гарантований великий прибуток. Жанна відмітила, що коли у людини є проєкт, їй варто відвідати школу, щоб зрозуміти, як розвивати його. 

Comments

.,.,.,.