Завдяки своєму стартапу Ігор Баракаєв з Кропивницького отримав можливість навчання у найпрестижнішому виші світу. Як це сталося читайте далі в статті. Більше на kropyvnytskyi.in.ua.
Як все починалося
Ігор Баракаєв з Кропивницького все своє життя мріяв вступити до Стенфорду або Гарварду. У 2018 році хлопець прийняв важливе рішення для себе, зробити все, щоб вступити в одну з найкращих американських шкіл – Phillips Academy Andover.
В такому закладі рік навчання коштує 60 тисяч доларів, але родина хлопця таких грошей не мала. Ігор не засмутився, навпаки, він почав сумлінно працювати. Він подався на спеціальний гарант. Приймальна комісія цієї школи визнала кандидатуру хлопця однією з найкращих. За гарне навчання в команді з Ігорем боролися понад 70 школярів з різних країн світу.
Ігор сумлінний, дисциплінований хлопець. Він звик брати на себе відповідальність в прийнятті рішень. Хлопець розповів, що єдине, що за нього в житті вирішили батьки – це коли здали його в 5 років до Кропивницької гімназії.
Він залюбки вивчав математику і англійську мову. Найбільше часу приділяв музиці і програмуванню. Ігор поставив перед собою ціль грати на гітарі, займався цим по 8 годин в день, вступив до музичної школи. Далі прийняв участь у п’ятому сезоні «Україна має талант» зміг пройти відбірковий тур. Далі не склалося з музикою. Водночас з захопленням музикою хлопець взявся за програмування. Купив собі багато книжок з програмування. Під час вивчення матеріалу було досить важко, тому аби не витрачати марно час, Ігор записався в безкоштовну Кропивницьку школу.
Ігор зміг створити свою першу гру, тоді він віддавав роботі над нею по 12 годин в день. Далі більше, хлопець зрозумів, що для успіху потрібно докладати максимум сил. Він записується на проходження дистанційного курсу машинного програмування від Стенфорду, до якого так мріяв вступити.
Ігор пояснив, що машинне навчання – це нова наука, галузь штучного інтелекту, яка дозволяє програмувати ПК. За допомогою нього можна гарно аналізувати фото, розуміти текст.
Ігор почав створювати власні стартапи, але, на жаль, вони не мали успіхів, що штовхало хлопця працювати далі. У 2013 році він став учасником «Школи успіху» і саме тоді йому вдалося створити власний стартап гру Ice Bounc. Розповів, що ідея створення гри була вже давно, бо чим більше він вивчав в школі програмування, тим більше йому подобалося займатися ним.
У 2015 взявся вивчати англійську і готувався до олімпіад. Якось посеред коридору його зупинила вчителька. Вона розповіла про унікальну програму Ukraine Global Scholars, яка надає повну фінансову підтримку, і її активно використовують школярі для вступу до найкращих шкіл США. Подавши заявку на навчання по цій програмі, хлопець зміг подолати усі етапи відбору.
Врешті на навчання з повним гарантом хлопця запросили три американські школи. Він обрав Phillips Academy Andover. Вже 4 роки, як хлопець навчається в США.
Життя і навчання в США

Ігор активно працює і розвивається, вивчає 4 мови. Він і далі працює над розширенням свого додатка гри Ice Bounc, яку започаткував ще у Кропивницькому. Розповідає, що вже цю гру завантажили 200 людей на App Store, а компанія Apple навіть розміщає її у себе на головній сторінці. Завдяки новим друзям з Америки він зміг перекласти свою гру на 14 мов світу.
Наступні роки він бачить себе у сфері ІТ-технологій. Розповідає, що вже має багато цікавих стартапів. В планах створити багато корисних додатків для людей. Ігор дав кілька порад людям, які мають свої стартапи і ще не змогли їх реалізувати.
Пояснює, що для того, щоб дійти до своєї цілі, потрібно багато працювати, варто не здаватися і думати, що нічого не вийде. Потрібно вірити в свої сили і займатися пошуком реалізації проєкту.