Історія стартапу кропивницького ветерана

Андрій Яровий з 2014 року перебував в зоні АТО. У 2020 році чоловік повернувся на рідну Кіровоградщину і вирішив започаткувати свій стартап. Ідею «для душі» виношував давно, і настав той час, коли Андрій зміг її започаткувати в житті. Більше на kropyvnytskyi.in.ua.

Історія створення стартапу

Андрій вів звичайне життя, займався підприємницькою діяльністю – керував великою мережею кафе. У 2014 році, коли розпочалася російсько-українська війна, одразу почав активно волонтерити, часто їздив на передову, возив захисникам 3-го полку спеціального призначення продукти та інші важливі речі. 

Далі наприкінці 2014 року чоловік прийняв для себе важливе рішення – піти добровольцем на в зону АТО. Оскільки він батько чотирьох дітей, то повістку йому не вручали, проте він був рішуче налаштований і підписав контракт із ССО.

Понад 3 роки Андрій був в лавах ЗСУ – з них 22 місяці на передовій. За успішну участь в операціях чоловіку присвоїли бойовий орден Данила Галицького.

У 2020 році Андрій створив у Кропивницькому розплідник «Maska-Hunter», в якому розводить породу собак Джек Рассел Тер’єрів та Парсон Рассел Тер’єрів.

Наразі в цьому розпліднику виховують 25 собак, з них 7 осіб є інтернаціональними чемпіонами, мульти чемпіонами України та багатьох європейських країн.

Цей стартап Андрій створив ще до початку війни. Історія склалася як у багатьох, хтось почав займатися професійно кіноголією, а чоловік купив своєму синові собаку. Порода Джек мисливська, тому домашнього улюбленця брали з собою на полювання. Чоловік розповів, що ця порода собак хороший компаньйон, сильна, вправна і безстрашна.

Створити розплідник Андрія надихнули друзі, які постійно запитували, чи хотів би він займатися розведенням породи професійно, таким чином розпочалося створення власного «собачого бізнесу».

Доглядом і тренуванням собак, які зростають в пітомнику Андрію допомагають діти, дружина та інші члени родини. Проте чоловік добре знає характер і звички кожної собаки – часто самостійно піклується про песиків і займається їх дресируванням.

Андрій розповів, що порода Джек Рассел – це скупчення енергії та позитиву, саме тому вони стали для нього важливою частиною життя. Після повернення з війни вони є продухом – частиною психологічної реабілітації.

Показник успішного стартапу

До цієї справи чоловік підійшов серйозно. Власноруч він збудував собакам окремий будинок, в ньому установив утеплені вольєри. Найняв кінологів. Андрій розповідає, що такий бізнес потребує великих вкладень, але результат можна отримати гарний. Собаки в цьому розпліднику мають гарний родовід, вони навчанні і компанійські.

Працювати з цією породою добре, але за рахунок свого темпераменту, вони максимально потребують спілкування з людиною, руху.

Продає своїх вихованців Андрій через інтернет. Його розплідник став відомим навіть у Європі. Чоловік говорить, що заробіток для нього не є основним, щоб виростити гарну собаку потрібно в неї вкласти душу і любити її.

Після відкриття свого розплідника Андрій витратив багато часу на розвиток і рекламу. Одного разу вдалося вийти на європейський рівень, чоловік опублікував повідомлення про продаж песиків, на яке відгукнулося багато європейців. Таким чином, пройшов рік, і з’явилося багато зарубіжних замовників.

Поради Андрія стартаперам

Чоловік говорить, що радив би людям, які давно виношують ідею для бізнесу не тільки перебирати думки про ідею в голові і мріяти, потрібно брати і робити, і варто не боятися труднощів. В різних сферах бізнесу вони бувають, і дуже добре загартовують власників. Інколи саме труднощі допомагають людині зрозуміти, який крок потрібно зробити далі задля успіху.

Comments

.,.,.,.