Коли у людини виникає бізнес-ідея, то вона відразу думає над тим, як знайти інвестора, який допоможе започаткувати цю ідею. Не завжди у людини є капітал, якого буде достатньо для втілення задуму.
Варто пам’ятати, що багато хто розглядає інвестиції як пасивний дохід. Тому їх цікавить, настільки стабільним він буде і які ризики існують. Інвестор повинен бути партнером, але ніяк не позикодавцем. Тому ділові відносини потрібно будувати на взаємовигідній основі, не приховуючи планів діяльності. Більше на kropyvnytskyi.in.ua.
Кропивницька організація «Інноваційний кластер RInnoHUB»

Варто зазначити, що команда «Інноваційного кластера RInnoHUB» презентували студентам педагогічного університету ім. В. Винниченка власний інноваційний кластер для розвитку стартапів і відтоді вони співпрацюють на постійній основі.
Організація має власну мету збільшити на Кіровоградщині успішні стартап-проєкти. Спеціалісти розповіли, що студенти університету мають гарні ідеї, але не знають, до кого можна з ними звернутися, з ким порадитися. Тому і вирішили створити команду де, їм зможуть допомогти оформити важливі документи, дадуть професійну консультацію для того, щоб вони могли втілити свої мрії в реальність.
Таким чином, мета команди допомогти кропивницьким студентам створити власний стартап, випускати його на світовий ринок, і тим самим створити на Кіровоградщині нові робочі місця, платити податки і робити так, щоб сучасна молодь не мала бажання їхати розвиватися в іншу країну.
З чого розпочати пошук: поради Тетяни Котенко регіонального координатора «Інноваційного кластера RInnoHUB»
Тетяна говорить, що перш ніж стартапер розпочне шукати джерело фінансування, потрібно скласти презентацію власної ідеї, яка буде чітко показувати, який продукт, чим він унікальний, конкурентоспроможний. Крім того, варто вказувати фінансові вкладення, прибуток, ризики, перспективи.
По суті, це той самий бізнес-план, з якого має початися розробка проєкту. Чим краще його започаткувати, зробити правильні розрахунки, тим вищі шанси у вашої стартап-ідеї отримати гарне фінансування.
Варто подумати, який саме інвестор буде вигідним для проєкту. Таке рішення залежить від різних факторів. Потрібно враховувати розміри вкладень. Вам потрібна часткова, чи повна сума, яке піде на розширення виробництва, закупівлі обладнання матеріалів.
Шукати потрібно досвідченого підприємця, він його досвіду залежить швидкість розвитку вашого проєкту. Таким чином взявши такі критерії за основу, можна вибрати із двох варіантів інвесторів. Перший – це вкладник, який отримує відсоток від прибутку, дохід буде пасивним. Другий – повноцінний партнер, який матиме частку в вашому бізнесі.
Після того, як людина чітко визначилася з цими критеріями, можна активно шукати інвестора.
Як шукати інвестора в Кропивницькому?
В нашому місті є багато досвідчених підприємців, які готові поділитися власним досвідом і дати гарні рекомендації поради, варто зв’язатися з ними через інтернет, або домовитися про зустріч.
Тетяна наголосила, що в пошуку інвестора добре допомагають спеціальні портали, в інтернеті є багато майданчиків для взаємодії стартаперів і інвесторів. Перші показують свої проєкти, другі — обирають і вкладають гроші.
Варто відвідувати економічні спільноти, виставки, форуми. Особливо вигідно звертатися у інвестиційні фонди, які бувають приватними і державними. Найчастіше вони готові інвестувати в бізнес, що вже діє, який планує розширюватися. Нерідко проводять конкурси стартапів – серед робіт вибирають найперспективніші.