Дві тисячі євро за стартап школяра

У 2018 році Назар Гарасько навчався у 9 класі Миронівської школи Світловодського району. На обласному етапі всеукраїнської виставки-конкурсу, він представив свій проєкт «Енергоефективний рекуператор». Хлопець зміг обійти багатьох конкурентів. Далі більше, у 2018 році Назар взяв участь у міжнародному фестивалі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge, який проходив в Києві. Більше на kropyvnytskyi.in.ua.

Що таке рекуператор?

Рекуператором повітря називають спеціальний пристрій, всередині якого є два потоки повітря. Коли пристрій починає працювати, потоки не перемішуються. Вони мають різну температуру, завдяки чому і відбувається теплообмін. Якщо говорити простою мовою, то в кімнаті повітря охолоджується, а те, яке потрапляє в неї з вулиці нагрівається. До цього приєднується видалення вологи з кімнатного повітря. Пристрій буде ефективним, як для будинку, так і для квартири. 

Яка користь цього пристрою?

  • Завдяки тому, що пристрій не виділяє шкідливих речовин під час роботи, і дає можливість провітрювати приміщення, людина матиме міцне здоров’я;
  • Гарна енергоефективність;
  • Збереження природничих ресурсів;
  • Заощадження власних грошей. 

Як Назар зміг створити пристрій?

Назар в одному зі своїх інтерв’ю розповів, що конструкцію розробляв пів року. Створити цей винахід його надихнула публікація, яку він прочитав в одному з наукових журналів. Завдяки допомозі керівника гуртка обласного Будинку дитячої творчості Світлані Пісковій, все вдалося. 

Гортаючи журнал Назару випадково попала в поле зору стаття на тему енергоефективності. Тоді вирішив створити унікальний прилад. Завдяки приладу можна гарно провітрювати кімнату, при цьому не випускати з неї тепло. Виготовлення приладу не дороге, а економія енергоресурсу велика. 

Винахід несе велику користь для людей. Саме такий висновок зробило журі конкурсу і присудило хлопцю перемогу, яка відкрила йому дорогу на участь у фіналі змагання. 

Після здобуття перемоги Назара вітали всі. Особливо своїм учнем пишається Світлана Піскова. У своєму інтерв’ю вона розповіла про перше знайомство зі своїм вихованцем. 

У восьмому класі батьки Назара приїхали до Світлани й попросили її взяти на навчання хлопчика. Але прийняття було тільки з 9 класу. Вчителі пішли на зустріч, взяли хлопчика і не прогадали. 

Насправді ідею створення інноваційного продукту Назару подали батьки, їхній будинок опалюється газом, тож коли приміщення провітрюють, то все тепло втрачається. Потрібно було придумати, як можна тепле повітря використати ефективно і тим самим заощадити газ і оплату за нього.

Світлана разом з Назаром спроєктували рекуператор, щоб тепле повітря з приміщення не виходило назовні, а навпаки гарно циркулювало приміщенням, і щоб при цьому температура не понижувалася. Завдяки роботі пристрою можна заощадити газ. 

Італійці претендують на винахід

Італійські інвестори звернули увагу на проєкт хлопця, коли він виграв на Київському фестивалі Sikorsky Challenge. Після заходу Назару зателефонували представники італійської компанії. Вони запропонували кошти на проведення експериментальних робіт. Компанія готова була виділити на розробку 2 тисячі євро. 

Схожі рекуператори є за кордоном, але вони коштують дуже дорого. Розробка українського школяра в кілька разів дешевша. Така вартість обумовлюється тим, що конструкція винаходу складається зі спіральної алюмінієвої рамки, поверх якої стоять лопаті, покриті тоненькими мідними листами.

Варто зазначити, що до початку Київського фестивалю інноваційних проєктів Назару зробили патент на його винахід, здаля того, щоб ідею хлопчика ніхто не присвоїв. 

Comments

.,.,.,.