Історія Ігоря Янішевського показує, що людина, яка любить те, чим займається може легко отримати успіх, а далі стати відомою на весь світ завдяки своїй розробці.
Уродженець Кропивницького Ігор Янішевський став розробником. Тепер він живе зі своєю родиною у Кельні. Працює у всесвітньо відомій компанії Eyeo і гордиться, що став співрозробником Adblock Plus. Більше на kropyvnytskyi.in.ua.
Старт розпочинався у рідному місті
Чоловік у 2009 році успішно закінчив Кіровоградський національний технічний університет. Тоді було дуже складно знайти роботу, бо без вищої освіти роботодавці навіть не розглядали кандидатуру.
Відразу після закінчення університету Ігор влаштувався в аутсорсингову компанію. Там він обійняв посаду PHP-розробника. Працювати доводилося тяжко, а платили дуже мало. Крім того, вимоги були занадто високими, а допомоги в їх виконанні мало.
В той час вийшла друга версія Android, Ігор побачив в ній перспективи, підійшов до головного керівника і запропонував започаткувати програмування на Android. Той погодився, узгодив всі питання з іншими членами компанії, знайшов для Ігоря кілька маленьких проєктів.
Таким чином Ігор Янішевський став першим Android-розробником у компанії. Через певний час чоловік зрозумів, що йому не подобається працювати в аутсорсі, набагато краще це робити в продукті.
Річ у тім, що у продукті все працює простіше. У розробника є більше можливостей, якщо він розуміє, що застосунок поганої якості, то просто не працює над його другим релізом. Продукт завжди конкурує якістю, він не грає на зниження ціни та немає термінів.
У 2014 році чоловік влаштувався працювати в нову компанію – Appsmakerstore на позицію Senior-розробника. Компанія вважається першим конструктором, де людина має змогу згенерувати застосунок з блоків.
Ігор з командою почали створювати шаблони, платформи для Android. Все виходило архітектурно красиво. Проте робота тривала не довго, бо чоловік переїхав з дружиною до Словаччини.
Розвиток в Словаччині

Причина переїзду банальна – друзі зателефонували й запросили, розповіли, що в Словаччині є гарне ком’юніті для людей, які хочуть відкрити стартап.
Тож чоловік влаштувався у невелику компанію Rocketshield. Там працювало всього 2 хлопці з Берліна, вони вирішили започаткувати проєкт блокувальників реклами.
Поступово команда розширювалась, умови роботи були дуже гарними. Ігор отримав підвищення і став інженером. Кожен створений продукт мав гарний попит серед людей зі всього світу. Так тривало до 2019 року, поки компанію не продали.
Власний стартап

Все почалося з простого поста в одній із соціальних мереж. Тоді знайомий дизайнер запропонував Ігорю співпрацювати, заснувати стартап. Сформувалась команда з 4 осіб: дизайнер, розробник, Ігор, маркетолог. Повноцінної ідеї стартапу команда не мала, було просто бажання створити щось цікаве.
Обрали напрям застосунків батьківського контролю. Практично всі батьки, які хочуть трішки відпочити від дітей, дають їм свій телефон, щоб малеча гралась. Тому команда вирішила зробити так, щоб діти не марно витрачали свій час на розваги, а отримували користь.
Створили застосунок FunControl, де діти можуть користуватися розвивальними й навчальними програмами. За старанне проходження рівня, вони отримують віртуальні гроші, які далі можна витратити на розваги, пограти в щось інше. Таким чином, розробники прагнули правильно розподілити дитячий час, половина з якого витрачається на ігри, а інша половина на навчання.
Фідбек видався гарним, бо команда оцінила ринок, провела багато інтерв’ю з малечею. Хлопці почали шукати гроші на продовження розробки. Спілкувалися з різними компаніями в Братиславі, їздили на різні стартап-івенти, але нічого не вийшло. Грошей не вистачало, потрібно було розробляти різні версії. Пори те, що його стартап спіткала невдача, Ігор пишається тим, що отримав великий досвід і вважає, що саме це привело його до успіху.