Ігор Тищенко народився 1994 року в невеликому містечку Олександрія. З дитинства він захоплювався магією, фокусами, що перетворилося у мрію створити цікаву ілюзію. У 2017 році він зміг реалізувати свій проєкт, і став одним з найкращих стартаперів України. Ігор винайшов прилад, який може звичайне зображення на комп’ютері перетворити в голограму. Більше на kropyvnytskyi.in.ua.
Не для грошей, а для того, щоб довести всім

У своєму інтерв’ю dostyp.com.ua Ігор говорить, що в цілому, стартап – це якась ідея для бізнесу, але в його випадку – це винахід, ідея для успішного бізнесу. Попри це, хлопець створив ілюзію не для заробітку. Прилад був розроблений, бо Ігор хотів показати всім, що українські ІТ-фахівці нічим не гірше інших, вони також можуть створювати щось нове, корисне.
Винайдений прилад Ігор назвав uScreener Ukrainian Screen. Якщо перекласти ці слова на українську мову, то виходить – український екран. Цей унікальний пристрій легко і якісно перетворює зображення з комп’ютера на голограму. Ігор став першим, хто зміг в Україні розробити такий проєкт.
Ігор з дитинства виношував план створення uScreener. Тому головною метою розробки цього стартапу було створення реквізиту для фокусів. Все це пов’язано з тим, що хлопець з раннього дитинства обожнював фокуси. Коли Ігорю було 7 років, він захоплено дивився на екран кольорового телевізора, де чарами займався Девід Копперфілд.
У світі було дуже багато фокусників, але Ігорю найбільше подобався ілюзіоніст Девід Копперфілд. Раніше на всіх каналах показували його шоу. Хлопець не пропускав жодної програми з цим ілюзіоністом. Мама помітила захоплення сина і подарувала йому книгу «400 фокусів». Він весь свій вільний час витрачав на вивчення матеріалу з книги. Ігор признається, що перше його «чарівництво» було не дуже реалістичним. Важливі трюки були помітними.
Попри те, що з першого разу не вдавалося відтворити фокус, Ігор не здавався, він постійно вдосконалювався. Тому і чаклунство підкорилося йому.
Чи важко здивувати дітей й дорослих?

Ігор говорить, розповідає, що дуже важко здивувати сучасну малечу. Практично з перших років життя діти розуміють, що стіл не зможе літати, предмети не вміють розмовляти. Сучасні мультики мають ілюзійні елементи, але діти вважають, що ці трюки є нормою. Саме тому здивувати маленьких глядачів дуже важко, інколи це навіть неможливо. Коли діти бачать фокус, вони сприймають його за норму, не дивуються, бо знають, що в нашому світі існують дива.
З дорослими людьми все набагато простіше, вони відразу стараються зрозуміти, яким чином все відбувається, і як їх ввели в оману.
Перетворити мрію в реальність
У 2017 році в Києві проходив великий фестиваль інновацій. На ньому було представлено 2000 проєктів від ІТ-фахівців зі всієї України. Саме його стартап uScreener в першому відборі потрапив до ТОП-100 найкращих, а через кілька днів до ТОП-10.
Щоб створити такий пристрій, Ігор витратив рік. У проєкт потрібно було постійно вкладати власні кошти. Ігор пояснює, що голографічна вітрина – наочно демонструє всі гарні сторони, наприклад товару. За допомогою його винаходу можна легко створити ефект доповненої реальності, причому не потрібно звантажувати додатки на телефони, планшет. Особливо цікавою і корисною uScreener є для людей, які часто дивляться відео на телефоні, або грають в ігри.
У 2017 році відразу після обрання стартапу uScreener найкращим в Україні, Ігор подав документи на оформлення патенту на свій винахід. Кілька тижнів очікувань, і він отримав авторство і право власності на винахід.
У 2018 році винахіднику прийшла пропозиція співпраці з Китаєм. Інвестори були готові фінансувати стартап та запустити його виробництво. Але Ігор відмовився, бо його мета залишити розробку в Україні. Презентація винаходу відбулася у 2019 році.
Крім того, тоді Ігор переїхав до Києва і почав займатися ілюзією, влаштовувати вечори, на яких збиралися повні зали людей.