Робот-прибирач сміття в Інгулі  – розробка Руслана Коптєва

Руслан Коптєв уродженець Кропивницького, відомий всім як винахідник робота для очищення водойм.

Вперше він почав займатися програмуванням, коли йому виповнилося 14 років. Саме тоді батьки подарували хлопцю на свято стартовий набір Arduino. Весь свій вільний час Руслан приділяв освоєнню Arduino та С++. Коли зрозумів, що програмування – це його, вступив до ІТ-школи в Кропивницькому, де створив робота для очищення річок. 

У 2017 році подав документи до КПІ, і пройшов на бюджетну  форму навчання, але через кілька тижнів зрозумів, що зробив неправильний вибір. Саме тоді розпочалась його кар’єра в ІТ-сфері, створення нових стартапів. Більше на kropyvnytskyi.in.ua.

Перша унікальна розробка

Своєму винаходу хлопець дав ім’я – Riveroni. Це невеликий автономний робот, який гарно очищає річки від бруду. Принцип роботи пристрою нагадує робота-пилососа. Різниця в тому, що Riveroni плаває на воді й збирає з неї сміття, пляшки, пакети.

Конструкція приладу дуже проста, бо Руслан використовував підручні матеріали, єдине, що в середині робота стоїть сонячна батарея, GPS та камера з датчиком.

Ідеєю Руслан завдячує Роману Шмельову, координатору школи програмування Ш++, в якій хлопець починав свої перші кроки в ІТ-сфері. У Кропивницькому вона єдина, де програмісти можуть навчатися безплатно основам програмування і різним технологіям. У закладі є гурток робототехніки, саме на його базі розробили робота.

У 2017 році Руслан створив свого першого робота Riveroni. На розробку знадобилося кілька місяців. Роман допомагав, підказував і головне підтримував.

Школа, де був створений Riveroni знаходиться біля берега Інгулу, всі тестування і запуски проводилися там. Для успішного запуску розробки, довелося зробити багато невдалих спроб. Після кожного етапу тестування Руслан тягнув робота до школи на 5 поверх, допрацьовував і далі знову ніс до річки. Кожне допрацювання додавало роботу вагу. Остання його версія важила понад 12 кілограмів.

Одного разу довелося виловлювати його за допомогою мотузки з гаком. Водоростей та сміття було настільки багато, що вони перенавантажили його.

В одному зі своїх інтерв’ю винахідник говорить, що цей проєкт для нього не стандартний. На втілення його в життя прийшлося зіткнутися з купою складнощів. Завдяки старанням, він зміг допрацювати над своїм винаходом і гідно представити його перед ІТ-професіоналами.

Метою цієї розробки є – очищення річки Інгул. Звичайно наша річка не така брудна, як в деяких закордонних країнах, але все одно в ній багато сміття, особливо після свят.

Розвиток і пошук інвесторів

Влітку 2017 року відбувся перший офіційний запуск розробки. Після цього Руслан почав відвідувати багато заходів – був на міжнародній виставці технологій у Києві, подавав документи на гранти, шукав інвесторів. За підрахунками Руслана його робот за рік може принести 1 мільйон доларів.

Першими, хто відгукнувся на продовження розробки стартапу була компанія GlobalLogic. Крім зацікавленості проєктом, керівники компанії запропонували хлопцю працювати у них.

У 2018 році Руслан паралельно почав працювати у GlobalLogic і переїхав жити до Києва. Він та його команда почали займатися розробкою рішень для Autonomous Driving.

Хлопець признається, що він працює над новими розробками й все завдяки тому, що любить свою роботу. Русланові подобається те, чим він займається. Завдяки цілі, старанням, роботі в новому колективі, хлопець має змогу розвиватися, пізнавати для себе багато нового і цікавого.

Працюючи на новому місці, він не забував про свою розробку. Тому активно розсилав презентації до різних фондів і намагався знайти фінансування. На жаль, зусилля виявилися марними.  

Comments

.,.,.,.