Кіровоградський обласний Фонд – «рятівний круг» для бізнесменів

Раніше про Регіональний фонд підтримки підприємців на Кіровоградщині було взагалі не чути. Більшість підприємців, містян гадали, що це установа в структурі Кіровоградської обласної ради, яка проводить форуми, влаштовує круглі столи для бізнесу.

Наприкінці весни 2021 року головою Фонду стала банкір, депутатка міської ради – Ольга Ковальова-Алокілі. В одному своєму інтерв’ю жінка розповіла, історію про Кіровоградський обласний Фонд. Больше на kropyvnytskyi.in.ua.

Відродження фонду

Головна мета цього Фонду – сприяти розвитку бізнесу і підприємництва в регіоні. Він надає новачкам допомогу, а саме:

1.       Фінансує зі зворотною віддачею бізнес-проєкти, стартапи;

2.       Компенсує відсоткові ставки підприємцям, які брали позики на інвестиційні проєкти.

Станом на 2019 рік у Фонді працював лише один проєкт. Натомість через 2 роки, 2021 року відбулися кардинальні зміни. Фонд за пів року надав практичну допомогу 7 проєктам.

Коли Ольга обійняла посаду голови, вона почала роботу з проведення внутрішнього аудиту, сформувала спеціальну стратегію розвитку.

Ольга розповіла, що найчастіше в інших регіонах робота таких Фондів складається в тому, що вони організовують спеціальні заходи для підприємців: тренінги, семінари. За показником з практичної підтримки бізнесу у 2021 році Фонд Кіровоградщини потрапив до лідерів серед інших областей.

За словами Ольги Ковальової-Апокілі кропивницьким підприємцям для активного розвитку бізнесу потрібна практична підтримка. Тому головною задачею Фонду було створення діалогу і комунікацій з Центром зайнятості, з громадами. Завдяки цій плідній співпраці Фонд розіслав оголошення роботодавцям з бази даних, в них зазначили, що при зверненні в Фонд люди мають змогу отримати два види допомоги.

Допомога Фонду, яка вона?

У нашій області підприємці мають змогу отримати два види допомоги від Фонду: фінансування стартапів, компенсацію відсоткових ставок по некомерційному кредиту.

Розглядаючи підтримку стартапів і проєктів потрібно зазначити, що це не грошова підтримка, а фінансування стартапів на зворотній основі повернення грошей. Таку допомогу можна отримати безвідсотково, терміном на 3 роки. Спочатку людина повинна створити стартап. Потім потрібно зробити внесок не менше 25%. Підтримку надають на основі співфінансування з місцевими бюджетами територіальних громад.

Стосовно компенсації відсоткової ставки, то мова йде про компенсації ставок по кредитах, які були взяті у комерційних банках. Цю компенсацію можуть надавати до 100 тисяч гривень у рік, без повернення. Особливо це актуально для підприємців, які брали кредит на купівлю обладнання, оновлення техніки з метою покращення виробництва або створення нових робочих місць.

Станом на 2021 рік Фонд надав допомогу 7 проєктам. Компенсацію відсоткових ставок отримало підприємство з Гайворона, яке займається виробництвом борошна. Під час пандемії коронавірусу підприємство зробило значне скорочення працівників, й було на грані банкрутства. Завдяки Фонду вдалося його врятувати. Взяли кредит на поліпшення матеріально-технічної бази.

Ще одним щасливчиком став виробник сільськогосподарської техніки ТОВ «Оріджин Агро», які працюють в Кропивницькому. Підприємство модернізувало цех завдяки придбанню обладнання і розширило свій асортимент послуг.

Не забули й про Знам’янську бальнеологічну обласну лікарню. Завдяки Фонду там придбали нове обладнання, встановили ванну сухого масажу й розширили свої послуги.

Що далі?

У 2022 році основну увагу приділили розвитку й реалізації стартапів молоді Кіровоградщини. Тоді створили кілька маленьких бізнес-лабораторій в деяких вишах. В них кожен студент, який бажає започаткувати створений стартап, може звернутися туди. Саме в них генерують бізнес-ідеї, які модерують викладачі.

Фонд і далі продовжує посилювати співпрацю з громадами. 

Comments

.,.,.,.