Бізнес-інкубатором називають спеціальну організацію, яка піклується і підтримує підприємців-початківців. Варто зазначити, що організація бере на себе повний супровід бізнесу, вона надає різні інструменти для створення проєкту, допомагає створити підприємцю стратегію ведення бізнесу, займається фінансуванням проєкту. Користуючись допомогою бізнес-інкубатора, підприємці отримують гарний старт. Більше на kropyvnytskyi.in.ua.
Таким чином керівнику і його команді, які створили стартап надають на пільгових умовах все необхідне, для його розвитку, а саме:
1. Приміщення з технікою і меблями.
2. Засоби зв’язку.
3. Фінансову підтримку.
4. Залучають інвесторів.
5. Сприяють в кредитуванні.
Якщо людина робить перші кроки в підприємництві, бажає створити власну справу, то за сприяння бізнес-інкубатора вона проходить шлях становлення: розробляє стратегію, виходить на великий ринок. Найчастіше інкубація триває 2 роки, до того часу, поки компанія не зміцниться на ринку. Далі створене підприємство починає самостійно фінансуватися і розвиватися.
Бізнес-інкубатор самостійно створює і просуває підприємницький проєкт, який буде пріоритетним для держави. Крім того, він допомагає в розвитку уже готових проєктів. В такому разі спеціалісти бізнес-інкубатора відбирають найкращі проєкти. Головна роль таких організацій складається в створенні гарних умов, які будуть сприяти розвитку бізнесу.
Хто і навіщо створює бізнес-інкубатори?

Найчастіше компанії створюють на базі наукових, економічних інститутів, всі вони фінансуються державним бюджетом.
Підприємці, які нещодавно заснували бізнес, платять за нього податки, які значно більші за обсяги грошей, що держава витрачає на програми підтримки.
Держава постійно інвестує в розвиток малого і середнього бізнесу, і отримує за це доходи, а підприємці мають можливість отримувати користь набагато раніше, ніж тоді, коли вони самостійно розвиваються.
Варто враховувати, що власну праву можна почати тільки за умови готового бізнес-плану. Розвиток бізнесу залежить від підприємця і допомоги, яку він отримає від держави. В разі успіху, людина не зупиняється на досягнутому, а йде далі. Бізнес розширюється до того часу, поки з маленької компанії не утворюється велика.
Створені державою бізнес-інкубатори вирішують завдання, схожі з тими, що стоять перед науково-дослідними інститутами. Наприклад, задля того, щоб підтримати ІТ-галузь держава починає фінансувати ІТ-інститути, які розроблюють різні технології, програми та багато іншого для розвитку ІТ-галузі. Завдяки діяльності інкубатора орієнтованого на ІТ-сферу, з’являються нові програми, розробки, які сприяють покращенню життя людей.
Чи є в Кропивницькому бізнес-інкубатори?

В нашому місті станом на 2016 рік не було бізнес-інкубаторів. У 2016 році на базі Регіональної торгово-промислової палати відбулися збори, де обговорювалось про розробку інвестиційного проєкту.
У цьому ж році проєкт був розроблений, ним передбачалося залучити 50 тисяч гривень для придбання меблів. На жаль проєкт не втілили в життя.
У 2018 році Приват Банк запустив бізнес-інкубатор в різних містах України, Кропивницький потрапив до програми вперше. Тоді в рамках цього проєкту в місті був проведений семінар для підприємців малого і середнього бізнесу.
Захід тривав понад 4 години, його відвідало 90 учасників. Всі навчалися стратегії розвитку і просуванні власного бізнесу в інтернеті.
Юрій Козачинський підприємець розповів в одному зі своїх інтерв’ю, що ініціатива була дуже корисною. На ній розглядалися актуальні питання, які цікавили Юрія і його колег.
Захід проводив Сергій Желепа, маркетинг-менеджер. Чоловік розповів, що в цьому тренінгу він дав гарні інструменти, завдяки яким підприємці зможуть розвити свій бізнес, збільшити продажі. Кожен відвідувач цього заходу отримав покрокову інструкцію для ведення власного бізнесу.
Завдання проєкту бізнес-інкубатора – допомогти тим, хто має бажання створити або розвити власну справу, з малого бізнесу перейти до середнього і великого.
Станом на 2023 рік в Кропивницькому немає бізнес-інкубаторів.