Кропивницький фільм про знищене село

У Кропивницькому показали 8 короткометражних документальних фільмів про жителів села Олександрівка Херсонської області. Цього села на жаль вже немає. Його повністю знищили російські військові. Про це повідомили в «Суспільне». Фільми такого формату – це відголосок страшних подій, пише kropyvnytskyi.in.ua.

В них велика розповідь людей, серед яких головні герої:

  • Жінка бібліотекар.
  • 18-річний рибалка.
  • Вихователька дитячого садка.

Всього 1 фільм йде 7 хвилин. Їх транслює в різних містах країни житель Краматорська Донецької області Андрій Борутя. Чоловік пояснив, фільми – це результат великої та кропіткої роботи. Минулого літа створили проект на базі мистецького центру YOUKH. Він був лекторієм і практичним курсом зі створення кінематографу. Всього прийняло участь 16 людей з різних куточків України. Члени групи обирали собі героя в Олександрівці і спробували відзняти документальний фільм про нього. Показ таких стрічок сколихнув кропивничан. 

Що сталося з Олександрівкою?

Це колись квітуче село розташоване на березі Дніпровсько-Бузького лиману. Коли російська армія сюди зайшла, то спокійне життя селян закінчилося. Борутя стверджує, що в нього стоїть ціль – показати, розповісти правду. Донести її до якомога більшої кількості людей. Чоловік хоче, щоб люди зі всієї України побачили, як це жити в окупації під постійним тиском. Вся суть в тому, що там було життя. Воно було різне, погане, добре. Зараз там життя взагалі ніякого немає. 

Якщо дивитися на сторінку Олександрівки на Вікіпедії, то згідно з переписом населення на 2001 рік у селі жило більше 2,5 тис. людей. На травень 2022 року немає нікого. Впродовж всього квітня йшли бої за село. Усі будинки знищили. Автори фільму зв’язались, з ким могли, щоб просто запитати, як живуть тепер люди. Всі, хто відповів на дзвінки говорили одне, що на місці їхнього будинку тепер стоять понівечені танки. Вже в липні ці фільми будуть показані в Німеччині. 

Які враження отримали глядачі?

На показ прийшла місцева жителька Олександра Морозова. Вона говорить про те, що такі стрічки потрібно якомога частіше транслювати. Люди повинні дивитись їх з повагою, бо це наша історія. Про Олександрівку раніше до війни ніхто навіть не знав. Але зараз, люди починають знайомитись з жителями села, які після 24 лютого пережили жахіття. 

Андрій Рємєнной, який переїхав до Кропивницького з Донецьку говорить, що дуже бажає повернутися додому, і щоб його дім був цілий. Дуже скучає за домом, рідними місцями. Всі присутні люди від такого кіно приємно вражені. 

Що відомо про фільм

Всі організатори курсу з кінематографа – освітній соціально-культурний проект, який спрямований на розвиток культури в невеликих містах та селах України. Вони залучають молодь в мистецтво та соціальну діяльність. 

Зараз експедицію групи поділили на 10 днів. Вони повинні відвідати кожен населений пункт, залучити якомога більше молоді. Потім створити власний продукт мистецтва, та надати юним акторам велику базу знань і навичок. В майбутній творчій кар’єрі все згодиться. Такий унікальний проект повинен охопити всю Україну, зміни в його програмі відбуваються в залежності від потреб регіону. 

Comments

.,.,.,.