“Літо в камуфляжі” в Кропивницькому: чим здивували організатори?

Кропивничани 22 травня мали можливість бути свідками відкриття другого сезону літнього майданчику Арт-простору «Атмосфера МІР 2.0», який цього року через війну з Росією буде співпрацювати з волонтерськими організаціями. Разом з «Krop:hub» досягатимуть спільної мети — придбання трьох тепловізорів «Pulsar» та п’яти приладів нічного бачення, загальна вартість яких складає 315 000 грн. Тому кредо Арт-простору цього року літо в камуфляжі. На заході побував і наш кореспондент, та побачив все на власні очі.

Більш детально про подію на сайті kropyvnytskyi.

Патріотична і неповторна атмосфера

Навіть просто прогулюючись по центру міста можна було почути відголоски з цього заходу, тому відвідувачів було багато, попри погоду, яка погрожувала містянам зливами. Організаторам було що запропонувати кожному гостю.

Перше, що варто було б відзначити, відкриття двох закладів, власниками яких є родини з місць, вписаних в військові сторінки сьогодення України. Піцерію «Жираff» відкрила родина з Рубіжного, а кав’ярнею «Кафка» заправляє родина з Херсону.

На території були організовані цікаві майстер-класи на будь-який смак. Дорослі та діти змогли долучитися до плетіння маскувальних сіток. Останні так необхідні нашим підрозділам тероборони та армії, тож всі учасники дійства могли зробити свій внесок в перемогу.

В б’юті-куточку від «G.Bar Кропивницкий» майстрині робили патріотичні коси та стрілки. Діяла зона авторських ігор Віталія Безпалого – переселенця зі Слав‘янська, та майстер-класи від місцевих майстрів. Кожен охочий міг придбати одяг з патріотичною символікою, який зігріває не тільки тіло, а й душу. Дітлахів можна було порадувати солодощами з патріотичними написами.

Оскільки головна ціль – збір коштів, то звісно були проведені й благодійні аукціони. На першому представлено три лота – уламки від снаряду, який влучив в Харківське трамвайне депо. Найдорожчий придбали за 700 грн. Також з аукціону розпродані кондитерські шедеври, а максимальна ціна склала 420 грн. Великий ажіотаж викликав аукціон, на якому лотом були 3 поштові марки з військовим, який вказує відомий напрямок російському кораблю. Перша придбана за 7000 грн., друга за 7500 грн., а третя за 5000 грн.

Що підготували організатори?

Захід розпочався з виступу гурту «Структура», де віртуоз віолончелі розколихав навіть тих, хто просто зайшов «на хвильку». Постійний учасник волонтерських заходів Танцювальний колектив з сучасної хореографії Bondini Team/Bodyboom studio задав танцювальний темп патріотичними композиціями. Максимально задіяли дітей Віталій Безпалий з його командою.

Незмінним ведучим був Євген Жердій, який активно працює на усіх фронтах волонтерської діяльності в нашому місті. До учасників та гостей заходу звернулась засновниця «МИР2.0» Катерина Колтунова, яка підкреслила важливість підтримки волонтерського напрямку.

Музичну програму відкрив дует Наталії Шевченко та Ольги Терещенко. Підхопили настрій й далі його розвивали музичний дует «Рідні люди» (Дмитро Апудін та Марина Русіна), скрипаль Ігор Жуков, Єлизавета Гречана, Ігор Ілючек, В’ячеслав Грозан, Сергій Чорноіван, Даря Скрипник, Анна Орлова, Ярослав Озеряник, Мар’яна Козонак, Кавербенд «Tea in Sahara» (Макс Величко та Єлезавета Малюкова), Тетяна Яковенко. 

Виступи гуртів та виконавців розбавляли танцювальні номери від етнолабараторії «Баба Єлька», Школи сучасної хореографії «Свої», студії хореографічного мистецтва «Аеліта» та Зразкового хореографічного ансамблю «Надія».

Тепло зустріла публіка виступ оркестру Сил Спеціального Призначення, кожну композицію завершували шалені оплески. Високий професіоналізм показав Денис Русін з «Sound Light Kr», який відповідав за технічне забезпечення заходу. Озвучка від Володимира Наталухи (DJ Trust) радувала слух кожного відвідувача.

Презентували свій фото-проєкт «Своя» Ярослава Павленко та Олеся Харченко, в якому розповіли про свою Україну – незламну, сильну, яскраву та різну.

Ефектним завершенням насиченого дня був виступ співака-фіналіста «Голосу країни» та національного відбору «Євробачення 2020» — Khayat.

За підсумком дня вдалось зібрати рекордну суму — 68 860 грн! За ці кошти будуть придбані такі необхідні захисникам України прилади.

На майданчику будуть виховувати свідоме ставлення до того, що тебе оточує та вкорінювати принципи розумного дозвілля. Отож, кожного містянина та гостя Кропивницького будуть чекати по вул. Велика Перспективна 19, майданчик “МИР 2.0”.

***

Охочі підтримати бійців ЗСУ та розвиток майданчику, можуть зробити це шляхом переказу коштів на карткові рахунки:

  • 5363 5420 1780 7901 – голова громадської організації “Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького” Колпак Інеса;
  • 5169 3324 0795 3457 – керуюча благодійного фонду “СМАЙЛ” Аветисян О.В. (Призначення платежу вказати: благодійна допомога “МИР 2.0”)

В статті використані фото Олександра Майорова.

Comments

.,.,.,.