Як у Кропивницькому планують вирішити проблему з житлом для переселенців

Влада Кропивницького та загалом Кіровоградщини активно займається нагальними проблемами людей, які вимушено залишили свої будинки через активні бойові дії та переселилися в цю область. Новини за цим напрямком йдуть суцільною чергою. Основна проблема, повідомляє сайт kropyvnytskyi.in.ua, звісно, ​​доступне житло. Його в регіоні вирішили збудувати з нуля, але в максимально стислий термін.

Землю вже виділили

Найглобальніший проект Кіровоградщини, пов’язаний із вимушеними переселенцями – будівництво житла. У Кропивницькому вже робляться перші конкретні кроки у цьому напрямі. Нещодавно губернатор Андрій Райкович анонсував, що при будівництві нових житлових кварталів у Кропивницькому будуть задіяні переселенці, що дозволить створити для них додаткові робочі місця. Також Райкович пообіцяв, що термін реалізації проекту не триватиме понад півроку. «У Кропивницькому для зведення 3-х чи 4-х поверхових будинків уже визначили три земельні ділянки.

Їхня загальна площа 38,5 га. Тут уже є потрібні інженерні мережі. Ми повинні спрацювати оперативно та якісно, ​​щоб забезпечити житлом людей, які втекли від війни, чиє майно зруйноване внаслідок російського вторгнення», – зазначив голова області у своєму Telegram-каналі.

Трохи пізніше, 12 травня, на засіданні Кропивницької міськради було видано дозвіл на розробку проекту землеустрою. Простіше кажучи, міськрада схвалила будівництво. Йдеться про три ділянки: по Університетському проспекту в 101-му мікрорайоні (площа 5 га), по вулиці Генерала Жадова (площа 40 га) та на перетині вулиць Сергія Сенчева та Родникової (0,92 га). На сайті міськради це рішення назвали першим кроком для будівництва житла для переселенців. Як бачимо, виділена під забудову земля суттєво перевищує спочатку заявлені 38,5 га.

Житло за півроку – реальність

Щоб впоратися з амбітним завданням – закінчити будівництво до кінця року – залучать людей та техніку з усієї області. Планується зведення цілих житлових кварталів, що й не дивно – зараз на Кіровоградщині 75 тисяч переселенців. 40 тисяч із них – безпосередньо в обласному центрі, населення якого до вторгнення росії становило 226 тисяч.

Стислі терміни проекту аж ніяк не означають, що нові будинки відрізнятимуться на гірший бік від стандартних. При будівництві використовуватимуть технології швидкого будівництва житла. Підведення комунікацій також не повинно затягнутися, землю під забудову виділяли не на віддалених околицях міста, а на його межі.

Поки програма реалізовуватиметься, міська влада активно займається розміщенням переселенців у гуртожитках, максимально використовуючи можливості житлового фонду Кропивницького.

Comments

.,.,.,.